Kuuvuoren Malja 2022
Kauden ensimmäiset ulkokilpailut ovat täällä! Tervetuloa starttaamaan kenttäratsastuksen kausi 2022 kanssamme saaristoon, hiirenkorvien ja kevään ensimmäisten kukkien pilkahtaessa esiin. Tänä vuonna kenttäratsastuksen maailmaan sukelletaan 25.4-1.5.
Kuuvuoren Malja
Huhtikuisin ratsastettava Kuuvuoren Malja on kolmipäiväinen kansainvälinen kenttäkilpailu, jonka pääluokka ratsastetaan huikealla CIC5-tasolla. Luokkia ratsastetaan viikon aikana toki helpommallakin tasolla, onhan mukana myös mm. junioreille ja nuorille hevosille suunnattuja luokkia.
Varsinaisen Maljan lisäksi jaetaan hulppeat sponsoripalkinnot, joiden toivotaan kannustavan ratsastajia kenttäratsastuksen maailmaan.
Nuorille ratsuille järjestämme oman harrastetasolla kilpailtavan Youngster Cup-luokan lisäksi mahdollisuuden maastoesteharjoitteluun kilpailujen avajaispäivänä.
Luokat & osallistuminen
Luokkien 1-4 maasto-osuudet kilpaillaan niittykentällä 14 esteen radalla.
Osallistumisohjeet
- Yhdeltä omistajalta korkeintaan 5 hevosta / luokka.
- Yksi ratsastaja korkeintaan kahdesti samaan luokkaan.
- Hevonen voi osallistua vain yhteen luokkaan.
- Kilpailujen tulokset arvotaan Jassu L.:n Arvontakoneella.
- Tuotokset (piirrokset, kollaasit, tarinat jne) ovat täysin vapaaehtoisia! Jokaisesta VIPiin mennessä ilmoitetusta tuotoksesta ansaitsee 1 ekstra-arvan, joka otetaan huomioon tuloksia arpoessa jokaisessa osiossa (koulu, este, maasto). Tuotoksen on liityttävä Kuuvuoren Maljaan ja ne huomioidaan ratsukkokohtaisina.
Osallistua voi 24.4. saakka vratsastuskoulu@gmail.com tai vieraskirjassa muodossa
Luokka MAA Ratsastajan Etunimi Sukunimi - <*a href="osoite">Hevosen kilpailunimi</*a>
Muista poistaa tähdet! Saman luokkaotsikon alle kaikki luokassa kilpailevat ratsukot, kiitos.
Ilmoitathan erikseen, mikäli ratsu osallistuu nuorten maastoesteharjoitteluun. Harjoittelun vapaaehtoiset tuotokset lasketaan luonnollisesti eduksi luokan tuloksia arpoessa. 🙂
1. Minimalja (avoin luokka)
Etenkin aloitteleville ratsastajille kannustava & helppo luokka! Hauskat vapputeemaiset esteet.
Ko Helppo C, re 40cm, me 30cm
2. Youngster Cup (avoin 4-6v. hevosille ja poneille)
Hevosille helpot ja miellyttävät esteet. Arvokasta kilpailukokemusta nuorille! Kilpaillaan harrastetasolla: ko Helppo C, re 80cm, me 80cm
3. Pony Cup (avoin vain ratsuille säkä max 148cm)
Poniratsukoille avoin luokka kilpaillaan CIC*-tasolla: ko Helppo A, re 105cm, me 100cm
4. Sisumalja (avoin vain suomen(pien)hevosille)
Kuka muka sanoi ettei suokeilla pärjäisi kenttäratsastuksessa? Tässä luokassa areenan valtaavat suomenhevoset! CIC*: ko Helppo A, re 105cm, me 100cm
5. Cic** de Lux (avoin vain poneille ja hevosille, ei suomenhevosille)
ko Helppo A, re 110cm, me 100cm. Pennilän vierasvenesataman hotelli Luxin sponsoroima luokka. Sijoittuneille 200v€ arvoinen lahjakortti hotelliin.
6. Pikkumalja (avoin vain hevosille, ei suomenhevosille. Hevosen oltava yli 8v. ja jo aiemmin startannut tasolla)
Pikkumalja ratsastetaan CIC***-tasolla: ko Vaativa B, re 125cm, me 120cm
7. Kuuvuoren Malja (avoin vain hevosille, ei suomenhevosille. Hevosen oltava yli 8v ja jo aiempia startteja väh. neljän tähden radoilta)
Pääluokka kilpaillaan huikealla CIC*****-tasolla: ko Vaativa A, re 130cm, me 120cm
Maanantai 25.4.
klo 8.00 vet check (luokat 1-4)
klo 10.00 luokan 1 koulukoe Koulukentällä
klo 10.00 luokan 3 koulukoe Areenakentällä
klo 12.45 nuorten hevosten maastoesteharjoittelu Niittykentällä
klo 15.00 luokan 4 koulukoe Areenakentällä
Tiistai 26.4.
klo 8.00 luokan 2 koulukoe Koulukentällä
klo 8.00 vet check (luokat 1, 3-4)
klo 10.00 luokan 1 maastoestekoe Niittykentällä
klo 10.00 luokan 3 maastoestekoe Niittykentällä
klo 15.00 luokan 4 maastoestekoe Niittykentällä
Keskiviikko 27.4.
klo 6.00 vet check (luokat 1-2)
klo 8.00 luokan 1 ratestekoe Tammikentällä
klo 12.00 luokan 2 rataestekoe Areenakentällä
klo 12.00 vet check (luokat 2-4 & 5)
klo 15.00 luokan 3 rataestekoe Tammikentällä
klo 17.00 luokan 5 koulukoe Koulukentällä
klo 18.00 luokan 4 rataestekoe Areenakentällä
Torstai 28.4.
klo 6.00 vet check (luokka 5-7)
klo 8.00 luokan 6 koulukoe Areenakentällä
klo 20.00 Palkintojenjako luokat 1-4
Perjantai 29.4.
klo 6.00 vet check (luokat 6-7)
klo 8.00 luokan 5 rataestekoe Tammikentällä
klo 8.00 luokan 6 maastoestekoe
Lauantai 30.4.
klo 6.00 vet check (luokat 6-7)
Sunnuntai 1.5.
klo 6.00 vet check (luokat 6-8)
klo 12.00 luokan 7 rataestekoe Areenakentällä
klo 18.00 Palkintojenjako luokat 5-8 Areenakentällä & gaala Hotel Luxin ravintolassa
Aikataulut tarkentuvat VIP:n mennessä! Pidätämme oikeuden muutoksiin mm. luokan peruuntuessa tai kasvaessa huomattavasti.
Tulokset (ratsukon perässä virhepistetilanne osakokeen jälkeen)
Ruusukkeet meille tarjosi Provinga. Tutustu valittujen varusteliikkeiden omiin sääntöihin ennen tuotteiden käyttöä. Mikäli ratsukolla on jo kyseinen tuote, voi sen vaihtaa saman liikkeen sisällä samanarvoiseen toiseen tuotteeseen.
Onnea kaikille sijoittuneille!
Luokat 1-4
- Kukkakimppu, palkintobanneri, 55v€ lahjakortti Equestrian Pro-varustekauppaan sekä luokkien henkeen sopivasti Tyylikäs Turvallisuus-teemalla valitut tuotepalkinnot: Varustekartanon Pegasus -heijastava ratsastusloimi (valinnainen väri, arvo 70v€) & Varusteponin Stripe+-kypärä (Valinnainen väri, arvo 170v€).
- 55v€ lahjakortti Equestrian Pro-varustekauppaan sekä Varustekartanon Varustekartano -pikeepaita (valinnainen väri, arvo 30v€) & Varusteponin SISUKAS8-palmikkoriimu (valinnainen väri, arvo 65v€).
- 45v€ lahjakortti Equestrian Pro-varustekauppaan
- 30v€ lahjakortti Equestrian Pro-varustekauppaan
Luokka 5
Voittaja palkitaan kukkakimpulla ja palkintobannerilla sekä lahjakortilla Kuuvuoreen kenttävalmennusviikonloppuun (valinnaisesti yksi
osa: kouluratsastus, maastoesteet, rataesteet tai kestävyys)* karsinapaikalla sekä Bed&Breakfast-majoituksella Wiisteen
Kartanossa. Arvo 350v€
Kaikille sijoittuneille 200v€ arvoinen lahjakortti Pennilän vierasvenesataman hotelli Luxiin (yksi yö 2 hengen Deluxe-huoneessa merinäköalalla). Tervetuloa viettämään ikimuistoisia hetkiä Pennilään!
Luokka 6
1. Kukkakimppu, 500v€, palkintobanneri, lahjakortti Kuuvuoreen kenttävalmennusviikonloppuun (valinnaisesti kaksi osaa: kouluratsastus, maastoesteet, rataesteet tai kestävyys)* karsinapaikalla sekä Bed&Breakfast-majoituksella Wiisteen Kartanossa. Arvo 450v€
Sijoittuneille ruusukkeet sekä rahapalkinnot ja tuotepalkinnot Tyyliä & Luksusta kenttäratsastukseen-teeman mukaisesti:
2. 500v€ + Sokka Luxuries Sokka Fendon Boots & Sokka Fetlock Boots (valinnaiset värit, arvo yht. 220v€)
3. 400v€ + Equestrian Pron WEGA Kilpailutakki (valinnaisessa värissä, arvo 210v€)
4. 300v€+ Sokka Luxuries Royal Dressage Saddle Pad & Royal Jumping Saddle Pad (Valinnaiset värit, arvo yht. 180v€)
5. 200v€+ Varustevaunun Jumping Revolution-jännesuojat & Beneto’s Helmiäishansikkaat (valinnainen väri, arvo yht. 63v€)
Luokka 7
1. Kukkakimppu- ja seppele, 2500v€, palkintobanneri, lahjakortti Kuuvuoreen kenttävalmennusviikonloppuun (valinnaisesti kolme osaa: kouluratsastus, maastoesteet, rataesteet tai kestävyys)* karsinapaikalla sekä Bed&Breakfast-majoituksella Wiisteen Kartanossa. Arvo 650v€
Sijoittuneille ruusukkeet sekä rahapalkinnot seuraavasti:
2. 1450v€
Kaikille luokassa sijoittuneille lisäksi tuotepalkinto Luksusta & Turvallista Kenttäratsastusta-teeman mukaisesti:
Varusteponin Stripe+-kypärä, Sokka Luxuries Sokka Fendon Boots & Sokka Fetlock Boots sekä Sokka Luxuries Royal Dressage Saddle Pad & Royal Jumping Saddle Pad. (Valinnainen väri, arvo yht. 570v€).
* Voimassa kesän 2022 ajan. Käytettävissä vain kerran ja vain kyseiselle ratsukolle. Valmennusviikonlopusta tarkemmat tiedot sähköpostitse, vratsastuskoulu@gmail.com. Mikäli voittaja ei halua lunastaa valmennuslahjakorttiaan, voi hän luovuttaa sen toiseksi tulleelle.
tulokset
3. EE Liisi Kallaste – Aabel (64,773)
kouluratsastuskoe
1. FI Esteri Liljenqvist – M.B. Leimu 66.552 % (33,448p)
2. FI Krista Ollila – Cupcake 65.799 % (34,201p)
3. EE Liisi Kallaste – Aabel 55.227 % (44,773p)
maastokoe
1. FI Esteri Liljenqvist – M.B. Leimu 8 vp (41,448p)
2. EE Liisi Kallaste – Aabel 12 vp (56,773p)
3. FI Krista Ollila – Cupcake 24 vp (58,201p)
esteratsastuskoe
1. FI Krista Ollila – Cupcake 0 vp
2. FI Esteri Liljenqvist – M.B. Leimu 4 vp
3. EE Liisi Kallaste – Aabel 8 vp
tulokset
- FI Lyydia Seppänen – Royal Yellow 48,459
- FI Rosabella Autio – Scamander HAH 50,149
- AX Daniel Hadvala – Indigo Lind 52,407
- AX Freja Strand – Nox Pour Me A Moondust 52,924
- AX Irene Raine – Kignæs Adelaide 53,448
- FI Miko Ilves – Vappulan Pyrstötähti 53,677
- RU Ekaterina Golovka – Priton Djinn 57,272
- FI Miska Hoffrén – Nox Darth Moira 59,82
- FI Lennart Rönnqvist – OWR Mozilla 61,095
- FI Sofia Kultasaari – Redstone xx 65,808
- AX Amalia Löfvall – Evida 66,419
- FI Piia Ihantoja – Kastehelmen Elemenki 66,8
- FI Serena Malvalehto – I See Dead Rainbows 67,579
- SE Ada Granstad – Kadon Aaroni 68,554
- FI Chara Stavros – Hou-Dean-i 70,016
- FI Jere Piippo – Riginaetta 74,008
- FI Lydia Tuuliluoto – Khafren 74,164
- FI Jenska Turola – Luodon Hunnunhurma 74,801
- FI Naella Wahlman – Flannacán Coup 76,358
- FI Minka Aavikko – Kallan Nakamoa 76,428
- FI Julia Autio – Kadon Vellamo 78,191
FI Josefiina Salo – Easyjet hyl
FI Miko Ilves – Mehiparta hyl
FI Sofia Kultasaari – Misery Is My Middlename hylFI Julia Autio – Kadon Huhuu hyl
IE Toby Oaks – Corny Cupido hyl
kouluratsastuskoe
- AX Irene Raine – Kignæs Adelaide 69,552 %30,448
- FI Piia Ihantoja – Kastehelmen Elemenki 68,200 %31,8
- FI Julia Autio – Kadon Vellamo 67,809 %32,191
- AX Daniel Hadvala – Indigo Lind 67,593 %32,407
- FI Minka Aavikko – Kallan Nakamoa 67,572 %32,428
- FI Rosabella Autio – Scamander HAH 66,851 %33,149
- FI Miko Ilves – Vappulan Pyrstötähti 64,323 %35,677
- FI Miska Hoffrén – Nox Darth Moira 63,180 %36,82
- AX Freja Strand – Nox Pour Me A Moondust 63,076 %36,924
- FI Lydia Tuuliluoto – Khafren 62,836 %37,164
- AX Amalia Löfvall – Evida 61,581 %38,419
- FI Sofia Kultasaari – Misery Is My Middlename 61,076 %38,924
- FI Julia Autio – Kadon Huhuu 60,129 %39,871
- RU Ekaterina Golovka – Priton Djinn 59,728 %40,272
- FI Lyydia Seppänen – Royal Yellow 59,541 %40,459
- SE Ada Granstad – Kadon Aaroni 59,446 %40,554
- FI Chara Stavros – Hou-Dean-i 58,984 %41,016
- IE Toby Oaks – Corny Cupido 56,085 %43,915
- FI Lennart Rönnqvist – OWR Mozilla 55,905 %44,095
- FI Jenska Turola – Luodon Hunnunhurma 53,199 %46,801
- FI Naella Wahlman – Flannacán Coup 52,642 %47,358
- FI Serena Malvalehto – I See Dead Rainbows 52,421 %47,579
- FI Sofia Kultasaari – Redstone xx 52,192 %47,808
- FI Jere Piippo – Riginaetta 50,992 %49,008
- FI Josefiina Salo – Easyjet hyl
- FI Miko Ilves – Mehiparta hyl
maastokoe
- AX Daniel Hadvala – Indigo Lind 4 vp 36,407
- AX Freja Strand – Nox Pour Me A Moondust 8 vp 44,924
- FI Lyydia Seppänen – Royal Yellow 8 vp 48,459
- RU Ekaterina Golovka – Priton Djinn 9 vp 49,272
- FI Sofia Kultasaari – Misery Is My Middlename 9 vp 47,924
- FI Julia Autio – Kadon Huhuu 10 vp 49,871
- FI Jere Piippo – Riginaetta 13 vp 62,008
- FI Lydia Tuuliluoto – Khafren 13 vp 50,164
- FI Rosabella Autio – Scamander HAH 13 vp 46,149
- FI Lennart Rönnqvist – OWR Mozilla 13 vp 57,095
- FI Naella Wahlman – Flannacán Coup 13 vp 60,358
- FI Sofia Kultasaari – Redstone xx 14 vp 61,808
- AX Irene Raine – Kignæs Adelaide 15 vp 45,448
- FI Miska Hoffrén – Nox Darth Moira 15 vp 51,82
- SE Ada Granstad – Kadon Aaroni 16 vp 56,554
- FI Serena Malvalehto – I See Dead Rainbows 16 vp 63,579
- FI Minka Aavikko – Kallan Nakamoa 16 vp 48,428
- FI Jenska Turola – Luodon Hunnunhurma 16 vp 62,801
- IE Toby Oaks – Corny Cupido 16 vp 59,915
- FI Miko Ilves – Vappulan Pyrstötähti 18 vp 53,677
- FI Chara Stavros – Hou-Dean-i 21 vp 62,016
- FI Piia Ihantoja – Kastehelmen Elemenki 23 vp 54,8
- AX Amalia Löfvall – Evida 24 vp 62,419
- FI Julia Autio – Kadon Vellamo 34 vp 66,191
esteratsastuskoe
- FI Miko Ilves – Vappulan Pyrstötähti 0 vp 53,677
- FI Lyydia Seppänen – Royal Yellow 0 vp 48,459
- FI Serena Malvalehto – I See Dead Rainbows 4 vp 67,579
- FI Rosabella Autio – Scamander HAH 4 vp 50,149
- FI Sofia Kultasaari – Redstone xx 4 vp 65,808
- AX Amalia Löfvall – Evida 4 vp 66,419
- FI Lennart Rönnqvist – OWR Mozilla 4 vp 61,095
- FI Chara Stavros – Hou-Dean-i 8 vp 70,016
- AX Irene Raine – Kignæs Adelaide 8 vp 53,448
- AX Freja Strand – Nox Pour Me A Moondust 8 vp 52,924
- FI Miska Hoffrén – Nox Darth Moira 8 vp 59,82
- RU Ekaterina Golovka – Priton Djinn 8 vp 57,272
- FI Julia Autio – Kadon Vellamo 12 vp 78,191
- FI Jere Piippo – Riginaetta 12 vp 74,008
- SE Ada Granstad – Kadon Aaroni 12 vp 68,554
- FI Jenska Turola – Luodon Hunnunhurma 12 vp 74,801
- FI Piia Ihantoja – Kastehelmen Elemenki 12 vp 66,8
- AX Daniel Hadvala – Indigo Lind 16 vp 52,407
- FI Naella Wahlman – Flannacán Coup 16 vp 76,358
- FI Lydia Tuuliluoto – Khafren 24 vp 74,164
- FI Minka Aavikko – Kallan Nakamo a 28 vp76,428
FI Sofia Kultasaari – Misery Is My Middlename hyl
FI Julia Autio – Kadon Huhuu hyl
IE Toby Oaks – Corny Cupido hyl
tulokset
- AX Reetta Kallio – Trick’o’Treat 54,465
- FI Rosabella Autio – Rosagarden’s Chivalrous 56,526
- AX Reetta Kallio – Derlwen Magic 83,931
kouluratsastuskoe
- AX Reetta Kallio – Trick’o’Treat 66,535 % 33,465
- AX Reetta Kallio – Derlwen Magic 59,069 % 40,931
- FI Rosabella Autio – Rosagarden’s Chivalrous 55,474 % 44,526
maastokoe
- FI Rosabella Autio – Rosagarden’s Chivalrous 4 vp 48,526
- AX Reetta Kallio – Trick’o’Treat 13 vp 46,465
- AX Reetta Kallio – Derlwen Magic 29 vp 69,931
esteratsastuskoe
- FI Rosabella Autio – Rosagarden’s Chivalrous 8 vp 56,526
- AX Reetta Kallio – Trick’o’Treat 8 vp 54,465
- AX Reetta Kallio – Derlwen Magic 14 vp 83,931
tulokset
- SE Ada Granstad – Seppäjärven Arastava 41,81
- FI Miko Ilves – Kaihon Ratkiriemu 47,872
- AX Irene Raine – Kesäyön Auroora 49,085
- FI Kiira Veiskonen – Elegia 51,257
- FI Ira Rantalahti – Mustelilja 61,068
- FI Reija Käkiharju – Saariston Jalokehrä 61,782
- FI Piia Ihantoja – Vinkavuon Visser 64,956
- FI Reija Käkiharju – Sumulan Tähtilordi 66,129
- FI Eliisa Lipsi – Saariston Eteerinen 69,652
- FI Henna Hannukainen – Virmalan Roihu 69,822
- FI Miko Ilves – Tuiskulan Korpisoturi 96,527
FI Piia Ihantoja – Kadon Käärmeenkantaja hyl
FI Eerika Meriluoto – Hirittopuu hyl
SE Ada Granstad – Kadon Oravanmarja hyl
kouluratsastuskoe
1 FI Ira Rantalahti – Mustelilja 69,932 % 30,068
2 AX Irene Raine – Kesäyön Auroora 69,915 % 30,085
3 FI Miko Ilves – Kaihon Ratkiriemu 68,128 % 31,872
4 SE Ada Granstad – Seppäjärven Arastava 66,190 % 33,81
5 SE Ada Granstad – Kadon Oravanmarja 64,089 % 35,911
6 FI Piia Ihantoja – Vinkavuon Visser 64,044 % 35,956
7 FI Eerika Meriluoto – Hirittopuu 62,113 % 37,887
8 FI Eliisa Lipsi – Saariston Eteerinen 61,348 % 38,652
9 FI Reija Käkiharju – Saariston Jalokehrä 57,218 % 42,782
10 FI Kiira Veiskonen – Elegia 56,743 % 43,257
11 FI Miko Ilves – Tuiskulan Korpisoturi 56,473 % 43,527
12 FI Reija Käkiharju – Sumulan Tähtilordi 55,871 % 44,129
13 FI Henna Hannukainen – Virmalan Roihu 50,178 % 49,822
FI Piia Ihantoja – Kadon Käärmeenkantaja hyl
maastokoe
1 SE Ada Granstad – Seppäjärven Arastava 4 vp 37,81
2 FI Kiira Veiskonen – Elegia 4 vp 47,257
3 FI Miko Ilves – Kaihon Ratkiriemu 8 vp 39,872
4 AX Irene Raine – Kesäyön Auroora 10 vp 40,085
5 FI Reija Käkiharju – Sumulan Tähtilordi 10 vp 54,129
6 FI Ira Rantalahti – Mustelilja 12 vp 42,068
7 SE Ada Granstad – Kadon Oravanmarja 12 vp 47,911
8 FI Henna Hannukainen – Virmalan Roihu 13 vp 62,822
9 FI Eliisa Lipsi – Saariston Eteerinen 14 vp 52,652
10 FI Reija Käkiharju – Saariston Jalokehrä 15 vp 57,782
11 FI Piia Ihantoja – Vinkavuon Visser 25 vp 60,956
12 FI Miko Ilves – Tuiskulan Korpisoturi 33 vp 76,527
FI Eerika Meriluoto – Hirittopuu hyl
esteratsastuskoe
1 FI Reija Käkiharju – Saariston Jalokehrä 4 vp 61,782
2 FI Kiira Veiskonen – Elegia 4 vp 51,257
3 FI Piia Ihantoja – Vinkavuon Visser 4 vp 64,956
4 SE Ada Granstad – Seppäjärven Arastava 4 vp 41,81
5 FI Henna Hannukainen – Virmalan Roihu 7 vp 69,822
6 FI Miko Ilves – Kaihon Ratkiriemu 8 vp 47,872
7 AX Irene Raine – Kesäyön Auroora 9 vp 49,085
8 FI Reija Käkiharju – Sumulan Tähtilordi 12 vp 66,129
9 FI Eliisa Lipsi – Saariston Eteerinen 17 vp 69,652
10 FI Ira Rantalahti – Mustelilja 19 vp 61,068
11 FI Miko Ilves – Tuiskulan Korpisoturi 20 vp 96,527
SE Ada Granstad – Kadon Oravanmarja hyl
tulokset
- SCO Kitty Loop – Una Delm 41,31
- FI Naella Wahlman – Lusö Dorian G 44,11
- PL Agnieszka Nadolny – Klawisz Ion 44,656
- GB Mary Cannay – Dullahan 45,4
- AX Irene Raine – Nymeria 46,72
- FI Kiira Veiskonen – Cloudfield Casimiro 51,553
- CH Ulriikka Arvo – Sasfészek GA 56,136
- GB Ashley Zuckerberg – Bobcat 56,663
- FI Serena Malvalehto – A Hobbit In Headlights 60,022
- FI Anttoni Harva – Veleventy Prime 60,924
- RU Ekaterina Golovka – Reveler Hood 61,343
- PL Agnieszka Nadolny – Oizys Prime 65,422
- FI Serena Malvalehto – Nox Astro Zombies 68,36
- GB Kerttu Ylikruuvi – Lind’s Liberty 75,269
- FI Eerika Meriluoto – Quicksilver ox 76,028
- FI Jemiina Rajala – Skywards André 80,366
- SE Peter Holm – D.E. Dostoevsky 80,4
IE Toby Oaks – Betrayal hyl
FI Joni Arola – Zombie hyl
FI Minea Pajari – Aura M hyl
kouluratsastuskoe
1 SCO Kitty Loop – Una Delm 69,690 % 30,31
2 FI Kiira Veiskonen – Cloudfield Casimiro 68,447 % 31,553
3 FI Naella Wahlman – Lusö Dorian G 67,890 % 32,11
4 GB Mary Cannay – Dullahan 66,600 % 33,4
5 PL Agnieszka Nadolny – Oizys Prime 66,578 % 33,422
6 AX Irene Raine – Nymeria 65,280 % 34,72
7 CH Ulriikka Arvo – Sasfészek GA 64,864 % 35,136
8 PL Agnieszka Nadolny – Klawisz Ion 63,344 % 36,656
9 GB Ashley Zuckerberg – Bobcat 61,337 % 38,663
10 RU Ekaterina Golovka – Reveler Hood 60,657 % 39,343
11 FI Minea Pajari – Aura M 60,482 % 39,518
12 FI Joni Arola – Zombie 60,028 % 39,972
13 FI Jemiina Rajala – Skywards André 58,634 % 41,366
14 FI Serena Malvalehto – Nox Astro Zombies 57,640 % 42,36
15 FI Serena Malvalehto – A Hobbit In Headlights 55,978 % 44,022
16 GB Kerttu Ylikruuvi – Lind’s Liberty 55,731 %44,269
17 SE Peter Holm – D.E. Dostoevsky 55,600 %44,4
18 IE Toby Oaks – Betrayal 55,223 %44,777
19 FI Anttoni Harva – Veleventy Prime 55,076 %44,924
20 FI Eerika Meriluoto – Quicksilver ox 51,972 %48,028
maastokoe
1 GB Mary Cannay – Dullahan 4 vp 37,4
2 GB Ashley Zuckerberg – Bobcat 4 vp 42,663
3 PL Agnieszka Nadolny – Klawisz Ion 4 vp 40,656
4 SCO Kitty Loop – Una Delm 7 vp 37,31
5 AX Irene Raine – Nymeria 8 vp 42,72
6 FI Naella Wahlman – Lusö Dorian G 8 vp 40,11
7 CH Ulriikka Arvo – Sasfészek GA 9 vp 44,136
8 RU Ekaterina Golovka – Reveler Hood 9 vp 48,343
9 SE Peter Holm – D.E. Dostoevsky 12 vp 56,4
10 FI Minea Pajari – Aura M 12 vp 51,518
11 FI Anttoni Harva – Veleventy Prime 12 vp 56,924
12 FI Serena Malvalehto – A Hobbit In Headlights 12 vp 56,022
13 FI Kiira Veiskonen – Cloudfield Casimiro 12 vp 43,553
14 GB Kerttu Ylikruuvi – Lind’s Liberty 14 vp 58,269
15 FI Serena Malvalehto – Nox Astro Zombies 14 vp 56,36
16 FI Joni Arola – Zombie 15 vp 54,972
17 FI Eerika Meriluoto – Quicksilver ox 20 vp 68,028
18 PL Agnieszka Nadolny – Oizys Prime 24 vp 57,422
19 FI Jemiina Rajala – Skywards André 35 vp 76,366
IE Toby Oaks – Betrayal hyl
esteratsastuskoe
1 FI Jemiina Rajala – Skywards André 4 vp 80,366
2 FI Naella Wahlman – Lusö Dorian G 4 vp 44,11
3 FI Serena Malvalehto – A Hobbit In Headlights 4 vp 60,022
4 PL Agnieszka Nadolny – Klawisz Ion 4 vp 44,656
5 FI Anttoni Harva – Veleventy Prime 4 vp 60,924
6 AX Irene Raine – Nymeria 4 vp 46,72
7 SCO Kitty Loop – Una Delm 4 vp 41,31
8 PL Agnieszka Nadolny – Oizys Prime 8 vp 65,422
9 FI Kiira Veiskonen – Cloudfield Casimiro 8 vp 51,553
10 FI Eerika Meriluoto – Quicksilver ox 8 vp 76,028
11 GB Mary Cannay – Dullahan 8 vp 45,4
12 FI Serena Malvalehto – Nox Astro Zombies 12 vp 68,36
13 CH Ulriikka Arvo – Sasfészek GA 12 vp 56,136
14 RU Ekaterina Golovka – Reveler Hood 13 vp 61,343
15 GB Ashley Zuckerberg – Bobcat 14 vp 56,663
16 GB Kerttu Ylikruuvi – Lind’s Liberty 17 vp 75,269
17 SE Peter Holm – D.E. Dostoevsky 24 vp 80,4
FI Joni Arola – Zombie hyl
FI Minea Pajari – Aura M hyl
tulokset
- FI Miska Hoffrén – Dragon Says Rawr 35,885
- RU Nikolai Karevaara – Loge 42,621
- FI Anttoni Harva – Fiendfyre Prime 46,331
- FI Lydia Tuuliluoto – Kheops 46,98
- AX Irene Raine – Grand Visions 49,242
- FI Eetu Suontaka – Natanya Prime 50,285
- FI Eetu Suontaka – Bulletin Prime 53,42
- FI Josefiina Salo – Haunter xx 56,889
- PR Jacki Cartagena – Venividivici Prime 57,368
- FI Jere Piippo – Rimfrost RBN 70,499
- AX Irene Raine – Damaro 71,122
- GB Dochas Misang – Prudence 75,555
- AX Ulrika Zetterman – Norrbackan Wiorella 75,952
- AX Josefin Falk – Lokgårdens Pioneer 77,325
- AX Josefin Falk – CH Grenada 80,775
- FI Miska Hoffrén – Nox Once In A Faeriemoon 82,581
FI Serena Malvalehto – Alice In A Wookieeland hyl
FI Chara Stavros – Obsidian Crucifix xx hyl
FI Sofia Kultasaari – Stormseeker hyl
kouluratsastuskoe
1 FI Eetu Suontaka – Natanya Prime 69,715 % 30,285
2 RU Nikolai Karevaara – Loge 69,379 % 30,621
3 FI Lydia Tuuliluoto – Kheops 69,020 % 30,98
4 FI Jere Piippo – Rimfrost RBN 68,501 % 31,499
5 FI Miska Hoffrén – Dragon Says Rawr 68,115 % 31,885
6 AX Irene Raine – Grand Visions 66,758 % 33,242
8 FI Eetu Suontaka – Bulletin Prime 62,580 % 37,42
9 FI Anttoni Harva – Fiendfyre Prime 61,669 % 38,331
10 AX Josefin Falk – CH Grenada 61,225 % 38,775
11 FI Chara Stavros – Obsidian Crucifix xx 61,078 % 38,922
12 GB Dochas Misang – Prudence 60,445 % 39,555
13 FI Josefiina Salo – Haunter xx 59,111 % 40,889
14 FI Serena Malvalehto – Alice In A Wookieeland 55,523 % 44,477
15 AX Josefin Falk – Lokgårdens Pioneer 54,675 % 45,325
16 AX Irene Raine – Damaro 53,878 %46,122
17 FI Miska Hoffrén – Nox Once In A Faeriemoon 53,419 %46,581
18 PR Jacki Cartagena – Venividivici Prime 52,632 %47,368
19 AX Ulrika Zetterman – Norrbackan Wiorella 52,048 %47,952
20 FI Sofia Kultasaari – Stormseeker 51,124 %48,876
maastokoe
1 FI Miska Hoffrén – Dragon Says Rawr 0 vp 31,885
2 FI Sofia Kultasaari – Stormseeker 4 vp 52,876
3 FI Josefiina Salo – Haunter xx 4 vp 44,889
4 FI Lydia Tuuliluoto – Kheops 4 vp 34,98
5 PR Jacki Cartagena – Venividivici Prime 4 vp 51,368
6 AX Irene Raine – Grand Visions 4 vp 37,242
7 FI Eetu Suontaka – Natanya Prime 4 vp 34,285
8 AX Josefin Falk – Lokgårdens Pioneer 5 vp 50,325
9 RU Nikolai Karevaara – Loge 8 vp 38,621
10 FI Anttoni Harva – Fiendfyre Prime 8 vp 46,331
11 AX Josefin Falk – CH Grenada 11 vp 49,775
12 FI Jere Piippo – Rimfrost RBN 11 vp 42,499
13 FI Eetu Suontaka – Bulletin Prime 12 vp 49,42
15 AX Irene Raine – Damaro 12 vp 58,122
16 AX Ulrika Zetterman – Norrbackan Wiorella 20 vp 67,952
17 FI Miska Hoffrén – Nox Once In A Faeriemoon 24 vp 70,581
18 GB Dochas Misang – Prudence 28 vp 67,555
FI Serena Malvalehto – Alice In A Wookieeland hyl
FI Chara Stavros – Obsidian Crucifix xx hyl
esteratsastuskoe
1 FI Anttoni Harva – Fiendfyre Prime 0 vp 46,331
2 FI Eetu Suontaka – Bulletin Prime 4 vp 53,42
3 RU Nikolai Karevaara – Loge 4 vp 42,621
4 FI Miska Hoffrén – Dragon Says Rawr 4 vp 35,885
5 PR Jacki Cartagena – Venividivici Prime 6 vp 57,368
6 GB Dochas Misang – Prudence 8 vp 75,555
7 AX Ulrika Zetterman – Norrbackan Wiorella 8 vp 75,952
9 AX Irene Raine – Grand Visions 12 vp 49,242
12 FI Lydia Tuuliluoto – Kheops 12 vp 46,98
13 FI Miska Hoffrén – Nox Once In A Faeriemoon 12 vp 82,581
14 FI Josefiina Salo – Haunter xx 12 vp 56,889
15 AX Irene Raine – Damaro 13 vp 71,122
16 FI Eetu Suontaka – Natanya Prime 16 vp 50,285
17 AX Josefin Falk – Lokgårdens Pioneer 27 vp 77,325
19 FI Jere Piippo – Rimfrost RBN 28 vp 70,499
20 AX Josefin Falk – CH Grenada 31 vp 80,775
FI Sofia Kultasaari – Stormseeker hyl
tulokset
- AX Irene Raine – Cha Cha Cha 50,427
- FI Markus Rahikainen – Phantom Lord 61,832 palkintovalmennus siirtyy toiseksi sijoittuneelle!
- PR Jacki Cartegena – Imprezzei Prime 70,831
- AX Sofia Lund – Nyala RR 73,787
- CA Alexiina Center – Orange Wood’s Lumious 75,856
FI Naella Wahlman – Anya RR hyl
kouluratsastuskoe
1 AX Irene Raine – Cha Cha Cha 69,573 % 30,427
2 AX Sofia Lund – Nyala RR 69,213 % 30,787
3 PR Jacki Cartegena – Imprezzei Prime 62,169 % 37,831
4 FI Naella Wahlman – Anya RR 57,081 % 42,919
5 FI Markus Rahikainen – Phantom Lord 54,168 % 45,832
6 CA Alexiina Center – Orange Wood’s Lumious 51,144 % 48,856
maastokoe
1 PR Jacki Cartegena – Imprezzei Prime 5 vp 42,831
2 FI Naella Wahlman – Anya RR 8 vp 50,919
3 AX Irene Raine – Cha Cha Cha 12 vp 42,427
4 FI Markus Rahikainen – Phantom Lord 12 vp 57,832
5 CA Alexiina Center – Orange Wood’s Lumious 15 vp 63,856
6 AX Sofia Lund – Nyala RR 15 vp 45,787
esteratsastuskoe
1 FI Markus Rahikainen – Phantom Lord 4 vp 61,832
2 AX Irene Raine – Cha Cha Cha 8 vp 50,427
3 CA Alexiina Center – Orange Wood’s Lumious 12 vp 75,856
4 AX Sofia Lund – Nyala RR 28 vp 73,787
5 PR Jacki Cartegena – Imprezzei Prime 28 vp 70,831
FI Naella Wahlman – Anya RR hyl
Lähtölistat (* tuotos)
1. EE Liisi Kallaste – Aabel
2. FI Krista Ollila – Cupcake
3. FI Esteri Liljenqvist – M.B. Leimu
1. FI Sofia Kultasaari – Misery Is My Middlename
2. FI Lennart Rönnqvist – OWR Mozilla
3. FI Piia Ihantoja – Kastehelmen Elemenki
4. FI Jenska Turola – Luodon Hunnunhurma
5. FI Serena Malvalehto – I See Dead Rainbows
6. RU Ekaterina Golovka – Priton Djinn
7. FI Julia Autio – Kadon Vellamo
8. SE Ada Granstad – Kadon Aaroni
9. FI Sofia Kultasaari – Redstone xx
10. FI Miska Hoffrén – Nox Darth Moira
11. AX Freja Strand – Nox Pour Me A Moondust
12. IE Toby Oaks – Corny Cupido
13. FI Rosabella Autio – Scamander HAH
14. FI Julia Autio – Kadon Huhuu
15. AX Daniel Hadvala – Indigo Lind
16. AX Irene Raine – Kignæs Adelaide
17. AX Amalia Löfvall – Evida
18. FI Josefiina Salo – Easyjet
19. FI Miko Ilves – Vappulan Pyrstötähti
20. FI Naella Wahlman – Flannacán Coup
21. FI Chara Stavros – Hou-Dean-i
22. FI Miko Ilves – Mehiparta
23. FI Lydia Tuuliluoto – Khafren
24. FI Jere Piippo – Riginaetta
25. FI Minka Aavikko – Kallan Nakamoa
26. FI Lyydia Seppänen – Royal Yellow
1. AX Reetta Kallio – Derlwen Magic
2. FI Rosabella Autio – Rosagarden’s Chivalrous
3. AX Reetta Kallio – Trick’o’Treat
1. FI Henna Hannukainen – Virmalan Roihu
2. FI Reija Käkiharju – Sumulan Tähtilordi
3. FI Piia Ihantoja – Vinkavuon Visser
4. SE Ada Granstad – Kadon Oravanmarja
5. FI Reija Käkiharju – Saariston Jalokehrä
6. FI Eliisa Lipsi – Saariston Eteerinen
7. FI Eerika Meriluoto – Hirittopuu
8. SE Ada Granstad – Seppäjärven Arastava
9. FI Piia Ihantoja – Kadon Käärmeenkantaja
10. FI Miko Ilves – Tuiskulan Korpisoturi
11. AX Irene Raine – Kesäyön Auroora
12. FI Miko Ilves – Kaihon Ratkiriemu
13. FI Ira Rantalahti – Mustelilja
14. FI Kiira Veiskonen – Elegia *
1. PL Agnieszka Nadolny – Oizys Prime
2. FI Anttoni Harva – Veleventy Prime
3. CH Ulriikka Arvo – Sasfészek GA
4. FI Serena Malvalehto – Nox Astro Zombies
5. AX Irene Raine – Nymeria
6. FI Serena Malvalehto – A Hobbit In Headlights
7. FI Eerika Meriluoto – Quicksilver ox
8. GB Mary Cannay – Dullahan
9. SE Peter Holm – D.E. Dostoevsky
10. GB Ashley Zuckerberg – Bobcat
12. SCO Kitty Loop – Una Delm
13. RU Ekaterina Golovka – Reveler Hood
14. PL Agnieszka Nadolny – Klawisz Ion
15. FI Joni Arola – Zombie
16. IE Toby Oaks – Betrayal
17. GB Kerttu Ylikruuvi – Lind’s Liberty
18. FI Jemiina Rajala – Skywards André
19. FI Kiira Veiskonen – Cloudfield Casimiro
20. FI Minea Pajari – Aura M!
21. FI Naella Wahlman – Lusö Dorian G
1. PR Jacki Cartagena – Venividivici Prime
2. AX Irene Raine – Damaro
3. AX Ulrika Zetterman – Norrbackan Wiorella
4. AX Josefin Falk – Lokgårdens Pioneer
5. RU Nikolai Karevaara – Loge *
6. GB Dochas Misang – Prudence
7. FI Serena Malvalehto – Alice In A Wookieeland
8. FI Eetu Suontaka – Bulletin Prime
9. AX Josefin Falk – CH Grenada
10. FI Miska Hoffrén – Dragon Says Rawr
11. FI Sofia Kultasaari – Stormseeker
12. FI Anttoni Harva – Fiendfyre Prime
13. FI Miska Hoffrén – Nox Once In A Faeriemoon
14. AX Irene Raine – Grand Visions
15. FI Eetu Suontaka – Natanya Prime
16. FI Josefiina Salo – Haunter xx
17. FI Lydia Tuuliluoto – Kheops
18. FI Jere Piippo – Rimfrost RBN
19. FI Chara Stavros – Obsidian Crucifix xx
1. PR Jacki Cartegena – Imprezzei Prime
2. AX Sofia Lund – Nyala RR
3. AX Irene Raine – Cha Cha Cha
4. FI Markus Rahikainen – Phantom Lord
5. CA Alexiina Center – Orange Wood’s Lumious
6. FI Naella Wahlman – Anya RR
Nuorten hevosten maastoesteharjoittelu
CH Ulriikka Arvo – Sasfészek GA
FI Jenska Turola – Luodon Hunnunhurma
AX Daniel Hadvala – Indigo Lind
AX Freja Strand – Nox Pour Me A Moondust
Sivun koristekuvista kiitos ransu.kuvat.fi & Lucie Dimitrov.